Страници

01 март, 2008

Цветомила Петрова се върна в игра, отборът и губи от лидера „Дуанав еконт"

Баскетболистките на Монтана претърпяха загуба със 74:86 точки от лидера Дунав Еконт /Русе/. Загубата от по-класния отбор, който е лидер в шампионата не бе изненада за зрителите в зала Младост. След близо месец прекъсване заради травма на коляното в игра се завърна капитанката на Монтана Цветомила Петрова.
Отборите си разделиха по две части. Първата бе спечелена от русенки с 32:15 точки и солидна преднина позволи на гостенките да си дадат почивка в следващата, която бе за „Монтана". На почивката авансът на „Дунав" бе от 12 точки -37:49. След подновяването на играта сценарият се повтори и лидерките в шампионата отново заиграха на пълни обороти и спечелиха частта при 25:16. Следващата баскетболистките на „Монтана" я взеха, но загубиха мача със 74:86. Мариета Кърчовска игра без смяна за нашите и завърши с 21 точки, още толкова добави и Жени Димитрова. За Дунав най-резултатна бе, Даниела Петева с 25 точки.